Zpravodaj 03/24

Seniorátní informace na březen 2024

UDÁLO SE:

• Proběhlo setkání místo/kurátor/ů/ek sborů brněnského seniorátu, při kterém byla příležitost sdílet, čím ve sborech žijeme, co nás trápí a čím se můžeme vzájemně inspirovat. Vyplynulo, že ve sborech Brno II, Brno - Husovice, Klobouky, Silůvky jsou s větším či menším předstihem v procesu jednání o povolání nových kazatelů či kazatelek. Hostem byl synodní kurátor Jiří Schneider, který nás mj. seznámil s plánovanou úpravou směrnice pro bydlení farářů. Věříme, že účastníci měli příležitost ve sborech o setkání poreferovat. Setkání se jeví jako smysluplná, budeme rádi za jakékoliv reakce, připomínky, podněty pro příště.
  • Seniorátní výbor se setkal s předsedy poradních odborů: Matějem Přikrylem (SOM - Seniorátní odbor mládeže), Jakubem Němcem (SEM - Sdružení evangelické mládeže), Annou Peltanovou, kterou jmenoval předsedkyní PO pro práci s dětmi po končící předsedkyni Martinu Zuštinovou, které patří velký dík za její několikaleté vedení PO a Kateřinou Rybárikovou (PO pro evangelizaci a misii), kterou nově jmenoval Seniorátní koordinátorkou pro misii a evangelizaci. Příští jednání SV bude v pondělí 18. března
  • Děkujeme za podněty k upgradu seniorátních stránek, na jejich úpravě pracujeme a do konce března spustíme.
  • Prosíme statutární zástupce sborů o autorizaci a odeslání výkazů hospodaření a evidenčních dotazníků do 15. března. Pokyny k vyplnění obou výkazů byly zaslány z ústředí církve v lednové sborové zásilce
  • Zápisy ze sborových shromáždění a zprávy o životě sboru prosíme zasílejte elektronicky na adresu seniorátu ve formátu PDF. Máte-li zprávy vytvořené formou brožur či letáků, budeme rádi za jejich kopii.

JE PŘED NÁMI:

• út 19. března od 9 hodin: Pastorální konference kazatelů (Brno I - Opletalova 9).
    Začneme bohoslužbami s VP, které povede Ondřej Macek. O sboru v Dambořicích a o tom, jak se jí tam žije, popovídá Jana Gruberová. Druhý program bude opět společná exegeze, tentokrát velikonočních textů. Exegeze připravují David Sedláček, Jana Potočková a Martin Horák.
  • so 27. dubna od 9 hodin: Seniorátní vzdělávání pro pracovníky s dětmi s tématem: Jak nevyhořet při práci s dětmi v církvi a ve sboru. Hostem bude Eliška Vondráčková. Více informací v přiložené pozvánce.

Soubor

Typ příspěvku